CO WIEMY NA TEMAT KORZYSTANIA Z MASS MEDIÓW

0

Istnieje wiele sporów dotyczących stanu naszej wiedzy na temat korzystania z mass mediów i ich oddziaływania. Tak jak żaden profesjonalista nie może rościć sobie prawa do ostatniego słowa w tym względzie, tak samo żaden rodzic ani inny profesjonalista nie może pozwolić żadnym badaniom ani sporom zapanować nad zdrowym rozsądkiem. Nikt nie ma dzisiaj wątpliwości, że mass media głęboko oddziałują na młodzież. Spory dotyczą tylko drobnych szczegółów.
W tym rozdziale postaram się dowieść, że telewizja i inne środki masowego przekazu zajęły miejsce pełnoprawnych członków rodziny w życiu naszych dzieci. Tim Allen, Michael Jordan, Arnold Schwarzenegger, Alicia Silverstone i wielu im podobnych weszli na stałe do rodziny. Aby to udowodnić, muszę najpierw zdobyć się na szczerość i pokazać, ile czasu my spędzamy z młodzieżą. Obcy nie wchodzą do naszych rodzin bez naszego zaproszenia. Przyjrzyjmy się kilku danym dotyczącym mass mediów w życiu naszych dzieci. Niektóre z nich będą ci dobrze znane.
Przeciętna rodzina amerykańska włącza telewizor na sześć do siedmiu godzin dziennie. Średnio rodzice rozmawiają ze swoimi dziećmi na ważne tematy przez trzy i pół minuty na tydzień.
Do chwili ukończenia osiemnastu lat amerykańskie dziecko spędzi przed telewizorem dwadzieścia dwa tysiące godzin. To dwa razy więcej niż czas spędzony na lekcjach w szkole i znacznie więcej niż czas poświęcony jakiejkolwiek innej aktywności poza spaniem. Sześćdziesiąt sześć procent rodzin amerykańskich nie wyłącza telewizora podczas obiadu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *